Načítání obsahu...
Personal fabric – agentura práce, a.s.

Blog

Nejčastější podvody nepoctivých personálních agentur …aneb jak se nenechat napálit

Co patří mezi nejčastější triky nepoctivých pracovních agentur?

Práce na nevýhodné dohody

Ačkoliv agentury ze zákona nesmí zaměstnávat na dohody o provedení práce, formou různých kliček a podvodů se s touto praktikou stále můžete v personálních agenturách setkat. Pro vás to znamená bohužel řadu nevýhod. Práce je limitovaná maximem odpracovaných hodin – 300 za rok. Jakmile vám limit hodin vyprší, jste rázem bez práce. To, že nemáte nárok na dovolenou, podporu v pracovní neschopnosti a další výhody, snad ani nemusíme zmiňovat.

Strhávání části mzdy

Zákon stanovuje podmínku, že agenturní zaměstnanec musí mít stejný plat jako kmenový zaměstnanec dané firmy. V praxi se ale setkáte mnohdy s jinými praktikami. Nejdrzejší agentury vám z platu strhnou až polovinu pro své potřeby. Že porušují zákon, je nezajímá. Spoléhají zkrátka na vaši neznalost zákonů a fungují stylem – kde není žalobce, není ani soudce.

Práce na černo nebo tzv. „na zkoušku“

Nejhorší možná varianta, kterou pro získání místa můžete udělat, je souhlasit s prací na černo. Nejen, že porušujete zákon, hrozí vám také nemalé problémy a v nejhorším případě i zadlužení. Nikdo totiž za vás neodvádí zdravotní pojištění. Pokud si ho zapomenete zaplatit sami, čeká vás zpětně platba za každý měsíc, kdy jste legálně nepracovali ani nebyli zaregistrovaní na ÚP, a to včetně tučného penále. Nemáte také nárok na nemocenskou, nic se vám nepočítá do důchodu a pokud si způsobíte pracovní úraz, nepočítejte ani s korunou.

Mezi zajímavé finty patří také takzvaná práce „na zkoušku“. Pod záminkou, že si vás agentura nejprve vyzkouší, než se vás rozhodne přijmout, pracujete ve firmě zadarmo a bez smlouvy. I kdyby se jednalo o vaši vysněnou práci, rozhodně na tuto podmínku nepřistupujte. Jak už bylo zmíněno, nikdy nevíte, jestli si zrovna nezpůsobíte pracovní úraz a jestli neztratíte drahocenný čas, který vám nikdo nezaplatí.

Pracujte pro Personal fabric

Vyhněte se agenturám, které vás chtějí oškubat, velkým obloukem. U Personal fabric sázíme na dlouhodobé zaměstnanecké vztahy, poctivost a vstřícný přístup k zaměstnancům.

10 výhod pro vás:

1.       Jistota práce a výdělku

Uzavřením pracovní smlouvy se stáváte našimi zaměstnanci. Pokud vaše pracovní místo ve firmě zanikne, vaší velkou výhodou oproti kmenovým zaměstnancům je to, že pracovní poměr u nás nadále trvá. Ihned vám nabídneme několik jiných pracovních pozic, takže se nemusíte hlásit na úřad práce. Taktéž pokud s místem, kde jste nastoupili, nebudete spokojeni, nabídneme vám jinou pracovní pozici.

2.       Práce na HPP

Našim zaměstnancům nenabízíme pro ně nevýhodné dohody o provedení práce, ale vždy standardní pracovní poměr. U některých pracovních pozic dokonce hned pracujete na smlouvu na dobu neurčitou! Máte tedy nárok na dovolenou, podporu v pracovní neschopnosti a další zaměstnanecké výhody.

3.       Bezplatné ubytování

Zajistíme vám bezplatné ubytování v místě pracoviště. Práci s ubytováním zajistíme také párům.

4.       Cestovní náhrady

Zaměstnancům, kteří se rozhodnou za prací přestěhovat, hradíme náklady spojené s dopravou na pracoviště.

5.       Bezplatná školení a kurzy

Pokud vidíme u našich zaměstnanců snahu kariérně růst a vzdělávat se, nabízíme bezplatné zvyšování kvalifikace formou kurzů, rekvalifikací a školení. Zejména se jedná o přípravné kurzy na svářečské, jeřábnické a jiné zkoušky.

6.       Stálá podpora našich koordinátorů a mistrů

V případě jakýchkoliv pracovních i osobních problémů vám naši mistři a koordinátoři rádi pomohou. Každý problém má své řešení, pomůžeme vám najít ten nejlepší způsob.

7.       Žádné poplatky za zprostředkování práce

Za konzultace, zprostředkování práce ani jiné služby nám neplatíte. Jsme tu pro vás zdarma.

8.       Možnost týdenních záloh

Máte finanční závazky nebo je pro vás lepší týdenní vyplácení záloh? Není problém se domluvit s našimi koordinátory na vyplácení mzdy v týdenních intervalech.

9.       Rovné podmínky s kmenovými zaměstnanci

Nabízíme stejný plat a benefity, jako mají kmenoví zaměstnanci firmy. Navíc oproti kmenovým zaměstnancům můžete mít další výhody v podobě zajištěného a hrazeného ubytování či cestovních náhrad a diet.

10.   Nástupní bonusy, prémie za doporučení zaměstnanců

V některých profesích si naši zaměstnanci přijdou na pěkné peníze formou nástupního bonusu – svářečům, CNC programátorům, obráběčům a nástrojářům vyplatíme jednorázový bonus při nástupu ve výši 5 000 Kč. Prémie nabízíme také za doporučení zaměstnance, a to až do výše 10 000 Kč. Zjistěte více o našich prémiích a bonusech.

Chcete také využívat všech našich výhod? Pak nám pošlete životopis nebo zavolejte na bezplatnou linku 800 880 810!

Zpět na články
Líbil se Vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli!  

Další články v kategorii

Na co si dát pozor před podpisem smlouvy

Na co si dát pozor před podpisem smlouvy

Pracovní smlouvu bychom měli podepsat nejpozději v den nástupu do nového zaměstnání. Co je potřeba si před jejím podpisem ohlídat, abychom se pak nedivili?
Na co si dát pozor před podpisem smlouvy
Nová práce bez práce a plná lednička k tomu?

Nová práce bez práce a plná lednička k tomu?

Nebudeme vám posílat e-maily plné nesmyslných nabídek mimo váš obor. Zavoláme vám pouze v případě, že se objeví pracovní pozice přímo pro vás. Berete?
Nová práce bez práce a plná lednička k tomu?
Kdy je pro vás nejlepší pracovat na černo?

Kdy je pro vás nejlepší pracovat na černo?

Práce na černo je super pro každého, kdo si může dovolit zaplatit vysokou pokutu. Pokud vás totiž přistihne inspektorát práce, může vám jako “černému” zaměstnanci napařit pokutu ve výši až 100 000 korun a pokud se budete cukat nebo zatajovat svou totožnost, tak klidně i dvojnásobek. Váš zaměstnavatel se pobaví ještě více, ten to může mít až do deseti milionů.
Kdy je pro vás nejlepší pracovat na černo?
Mýty o agenturním zaměstnávání

Mýty o agenturním zaměstnávání

Kolem agenturního zaměstnávání vzniklo v průběhu času několik mýtů, které jeho veřejný obraz zkreslují a ovlivňují rozhodování jak zaměstnanců, tak firem. Na jednu stranu zaznívají pochvalné hlasy, které agentury práce uznávají jako významné zaměstnavatele, na stranu druhou zní i kritika.
Mýty o agenturním zaměstnávání
Personální agentura vám umí významně ušetřit čas i peníze

Personální agentura vám umí významně ušetřit čas i peníze

Chcete se soustředit na co nejkvalitněji odvedenou práci? Potřebujete kompetentní pracovní síly, ale ne po celý rok? Řešíte nárazové zakázky? Podléhá vaše firma sezónním vlivům? Máte problémy se zajištěním výroby v dobách dovolených nebo při vysoké nemocnosti zaměstnanců?
Personální agentura vám umí významně ušetřit čas i peníze